Офіційний сайт Городенківської районної ради

Про районну Програму підтримки осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей, на 2019-2021 роки.

Проект


УКРАЇНА
Івано-Франківська область
ГОРОДЕНКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
 Сьоме демократичне скликання
(двадцять третя  сесія)

від __________ 2019 року № __________
м. Городенка

Про районну Програму підтримки
осіб, які брали участь у бойових діях
на території інших держав, а також
членів їх сімей, на 2019-2021 роки


     Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою покращення рівня соціального захисту осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також члени їх сімей, розглянувши клопотання  управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації від 06.06.2019р. № 2515 та враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з гуманітарних питань, районна рада

вирішила:


     1. Затвердити  районну Програму . підтримки осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також  членів їх сімей  на 2019-2021 роки.
     2. Начальнику фінансового управління (О. Личук) при уточненні  бюджету на перше півріччя 2019 року передбачити кошти на фінансування даної Програми.
     3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з гуманітарний питань (Г.Зварич).


Голова районної ради                                                                 Іван Мандич


Паспорт
районної програми підтримки осіб, які брали участь у бойових  діях на території інших держав, а також членів їх сімей 
на 2019-2021 роки


     1. Ініціатор розроблення Програми (замовник): управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації
     2. Розробник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації
     3. Терміни реалізації Програми: 2019-2021 роки.
     4. Етапи фінансування Програми: 2019-2021 роки.
     5. Обсяги фінансування Програми: 140 тис. грн.


Роки

Всього

Районні та

міські бюджети,

бюджети ОТГ

Інші джерела

2019-2021

156 000

в межах корисних призначень

-

в тому числі

2019

 

52 000

-

2020

 

52 000

-

2021

 

52 000

-

 

     6. Очікувані результати виконання Програми:
Виконання визначених Програмою заходів підвищить рівень соціального захисту осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей.
     7. Терміни проведення звітності. Відповідно до мети та завдань, визначених Програмою, замовник подає обласній раді: 
     – звіт про результати виконання Програми за підсумками року – до 10 березня наступного за звітним року;
     – інформацію про хід виконання Програми – щоквартально до 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

 

Начальник управління                                                              Я. Кравчук


Обґрунтування доцільності розроблення
районної програми підтримки осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей

на 2019-2021 роки

 

Загальні засади


     В умовах соціально-політичної нестабільності та перебігу останніх воєнно-політичних подій значна частина населення України, Городенківського району в тому числі учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члени сімей військовослужбовців, у тому числі загиблих, які брали участь у військових конфліктах на території інших держав, виступила учасником збройних протистоянь з метою забезпечення демократизації влади та утвердження Європейських цінностей в державі. 
     Активна участь даної категорії громадян Городенківського району в підтримці Євромайдану супроводжувалась трагічними наслідками, оскільки саме прикарпатці стали одними з тих, хто сформував ряди героїв Небесної Сотні та поповнив перелік постраждалих осіб внаслідок революційних подій. 
     Не меншим драматизмом для жителів Городенківського району відзначився період проведення антитерористичної операції (далі – АТО) в Східних областях України, де приймають активну участь і ветерани «афганської» війни, забезпечуючи єдність і незалежність держави та безпеку мирних жителів Донецької і Луганської областей. Постраждала значна кількість особового складу військовослужбовців та працівників правоохоронних органів, а окремі з них загинули. 
     Крім того, ветерани війни, які брали участь у бойових діях та локальних конфліктах на території інших держав, залучаються і до миротворчих місій, захищаючи цілі і принципи міжнародного миру та безпеки.
     Громадські організації ветеранів Афганістану області також вносять значний вклад у волонтерську діяльність щодо забезпечення військових частин та підрозділів у зоні АТО продуктами харчування, військовим спорядженням, автотранспортом, військовим майном та іншим технічним обладнанням.
     Більшість цих активістів – люди середнього віку, амбітні і життєрадісні, які в ім’я Батьківщини та майбутнього добробуту своїх близьких і всього населення України жертвують своїм життям і здоров’ям. 
     Станом на 01.06.2018 року всього на обліку в органах соціального захисту населення перебуває 300 ветерани війни, які брали участь у бойових діях та локальних конфліктах на території інших держав, з них 280 учасників бойових дій, 20 особи з інвалідністю внаслідок війни та 8родин загиблих військовослужбовців.
     Тому, для підвищення соціальної підтримки даної категорії осіб, підтвердження суспільної поваги, виникає необхідність затвердження обласної програми підтримки осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей на 2019-2021 роки(далі - Програма), як чинника реалізації ідеалів тих, хто загинув і постраждав під час масових акцій громадського протесту та антитерористичної операції, військовослужбовців та членів їх сімей.

Мета та основні завдання Програми


     Метою Програми є консолідація і координація зусиль ветеранів війни, які брали участь у бойових діях і локальних конфліктах на території інших держав, у справі широкого, більш ефективного використання наявних можливостей в забезпеченні захисту своїх законних політичних, економічних, соціальних прав, надання додаткових соціальних гарантій, медичної, психологічної, моральної та матеріальної допомоги даній категорії громадян, в першу чергу особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих військовослужбовців.

Фінансове забезпечення


     Фінансування Програми здійснюється за рахунок районного бюджету, а також з інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
     Бюджетні призначення для реалізації заходів Програми передбачаються щорічно при формуванні районного бюджету, та інших джерел фінансування.
     Прогнозовані обсяги фінансування Програми за рахунок районного бюджету наведені у паспорті Програми.

Очікувані результати


     Виконання передбачених Програмою заходів поліпшить соціальний захист учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів їх сімей та сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у локальних військових конфліктах на території інших держав, а також дасть можливість даній категорії громадян отримати додаткову підтримку щодо якісного медичного обслуговування, надання матеріальної допомоги, вирішення інших соціально-побутових питань.

     Координація та контроль за виконанням  Програми
     Координацію роботи щодо виконання заходів Програми здійснює управління праці та соціального розвитку населення райдержадміністрації.


Начальник управління                                       Я.  Кравчук

 

 

 

 

 
Дизайн: Роман Туз