Офіційний сайт Городенківської районної ради

Про хід виконання рішення районної ради № 46-4/2011 від 25.03.2011 р. "Про районну Програму "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2011-2016 роки"

УКРАЇНА
Івано-Франківська область
ГОРОДЕНКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
Шосте демократичне скликання
(двадцять четверта сесія)
РІШЕННЯ

від 08 травня 2014 року  № 439-24/2014
м. Городенка
Про хід виконання рішення районної ради
№46-4/2011 від 25.03.2011р. «Про районну
Програму «Національний план дій щодо
реалізації Конвенції ООН про права дитини
на 2011-2016 роки»


Заслухавши інформацію про хід виконання рішення районної ради «Про районну Програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2011-2016 роки», районна рада

вирішила:

1. Інформацію про хід виконання рішення районної ради № 46-4/2011 від 25.03.2011р. «Про районну Програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2011-2016 роки» взяти до уваги.
2. Районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді :
- створити умови для повноцінного життя у суспільстві дітей-інвалідів та дітей з вадами фізичного та розумового розвитку, здобуття ними освіти, професійної підготовки;
- здійснювати соціальну підтримку прийомних сімей та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах;
- забезпечити  ефективну роботу мобільного консультаційного пункту з профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі та веденні пропаганди здорового способу життя;
- посилити проведення профілактичної роботи з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, попереджувальної роботи з батьками шляхом надання  їм комплексної допомоги: психологічної, соціально-педагогічної, правової та інформаційної.
3. Відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації:
- активізувати процес формування у дітей здорового способу життя, забезпечити їх широке залучення до фізичної культури і спорту, поліпшити оздоровлення та відпочинок дітей;
- пропагувати кращі здобутки національної культури та духовної спадщини, національно-патріотичного виховання дітей, здійснювати виявлення та підтримку обдарованих дітей;
- підтримувати громадські організації, діяльність яких спрямована на соціальне становлення та розвиток дітей.
4. Службі у справах дітей райдержадміністрації:
-  активізувати процес усиновлення;
- розробити та затвердити ефективні форми роботи із профілактики дитячої бездоглядності та безпритульності і профілактики правопорушень, виявлення на ранній стадії сімей які не спроможні або не бажають виконувати виховні функції, та забезпечення захисту прав дітей, які виховуються в таких сім’ях;
- продовжувати контроль за дотриманням культурно-розважальними закладами, ігровими залами, комп’ютерними клубами нормативно-правових актів щодо порядку відвідування їх дітьми, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
5. Відділу освіти райдержадміністрації:
- організувати індивідуальне навчання дітей інвалідів, які не можуть відвідувати навчальний заклад;
- надавати педагогічну допомогу функціонально-неспроможним сім’ям в яких виховуються діти;
- забезпечити реалізацію права дітей на доступність і безкоштовність здобуття дошкільної освіти, через відновлення, удосконалення та розвиток мережі дошкільних закладів різних форм і типів власності;
- здійснювати ефективний контроль за охопленням дітей шкільного віку навчанням у загальноосвітніх навчальних закладах, здобуттям загальної середньої освіти.
6. Фінансовому управлінню райдержадміністрації врахувати потребу в коштах на реалізацію заходів Програми та фінансувати заходи в повному обсязі.
7. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради (Ю. Лахман) і постійну комісію районної ради з гуманітарних питань (О. Гудзик).




Голова районної ради                                                     Богдан Кобилянський



Інформація про хід виконання службою у справах дітей рішення районної ради №46-4/2011 від 25.03.2011р. «Про районну Програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2011-2016 роки»

п.1. Станом на 31.12.2013 року на обліку служби у справах дітей перебуває 50 дітей з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. (3 дітей – сиріт, 47 дітей, позбавлених батьківського піклування). Також, на території району в с. Торговиця проживає 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в Кіровоградській області.

З 50 дітей даної категорії:

-  40 дітей влаштовані під опіку, піклуванням родичів (з них – 3 дітей на повному державному забезпеченні в спеціальних інтернатних  закладах за станом здоров’я на підставі висновку медико-психолого-педагогічної комісії);

- 5 дітей влаштовані в прийомні сім’ї;

- 5 дітей перебувають на повному державному забезпеченні в спеціальних інтернатних  закладах за станом здоров’я.

Діти, які перебувають на первинному обліку.

Протягом 2013 року на первинний облік взято 13 дітей, позбавлених батьківського піклування (з них: 3 дітей влаштовані в прийомні сім’ї, 7 влаштовані під опіку/піклування родичів, 3 дітей з 2011 року перебувають в інтернатному закладі за заявою матері, а в 2013 відібрані від батьків без позбавлення батьківських прав), 9 дітей знято з первинного обліку в зв‘язку з досягненням повноліття.

К-ть дітей взятих та знятих з первинного обліку служби

Протягом 2013 року в районі створено дві прийомні сім’ї, а загалом в районі функціонує 3 прийомні сім’ї, в яких виховується 4 дитини, позбавлені батьківського піклування. Ще одна дитина-сирота  влаштована в прийомну сім’ю Рожнятівського району. Під опіку, піклування родичів протягом поточного року  влаштовано 7 дітей з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

п. 2. Протягом 2013 року 3 сім’ї – кандидати у прийомні батьки, батьки-вихователі пройшли навчання в ОЦСССДМ.

п. 4. Налагоджено тісну співпрацю з сільськими, селищною радами щодо своєчасного виявлення сімей, які опинились в складних життєвих обставинах для взяття їх на облік та надання допомоги чи вилучення дітей з неблагополучного середовища. З усіх сільських та селищної рад витребувано довідки та банки даних сімей, які опинились в складних життєвих обставинах і в яких виховуються неповнолітні діти.

п. 5. Спільно з кримінальною міліцією у справах дітей Городенківського РВ УМВС України в Івано-Франківській області протягом 2013 р. проведено 86 рейдів - „Діти вулиці”, „Урок/Канікули”, „Вокзал”, „Нічне місто” з метою виявлення порушень прав дітей та тих, які жебракують, бродягують, вживають алкоголь, наркотики, дітей з девіантною поведінкою, для забезпечення їх соціального захисту. Постійно проводяться рейди-перевірки комп‘ютерних інтернет-клубів з метою недопущення перебування в них неповнолітніх під час проведення уроків та в  вечірній час. Під час рейдів виявлено 51 дитину, з яких всі є учні шкіл та ПТУ. 11 дітей вживали слабоалкогольні напої, 7 – виявлено в комп‘ютерних інтернет-клубах в урочний час, 31 – курили, 2 – пропускали уроки без поважних причин. Попереджено 51 батьків та 51 дитину. До адміністративної відповідальності притягнено 26 батьків.

Виявлено 4 факти продажу алкогольних напоїв торговими закладами. За даними фактами складено протоколи про адміністративне правопорушення та притягнено до відповідальності власників торгових точок.

Результати проведених рейдів в 2012-2013 р.

На виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 22.02.2011 року № 80 «Про робочу групу з попередження поширення продукції, яка пропагує культ насильства, жорстокості, сексуальної розпусти, негативно впливає на формування свідомості молоді та стан злочинності серед неповнолітніх»  працівниками служби  у справах дітей районної державної адміністрації спільно з працівниками КМСД Городенківського РВ УМВС здійснено 12 рейдів-перевірок торгівельних закладів міста, під час яких порушень не виявлено.

Службою у справах дітей проводяться щотижневі  рейди «Ринок». Фактів втягнення дітей у жебрацтво, притягнення їх до найгірших форм праці не виявлено.

п. 6-7. Службою у справах дітей спільно із зацікавленими відділами та структурними підрозділами систематично проводяться обстеження матеріально-побутових умов проживання неблагополучних сімей, в яких виховуються неповнолітні діти з метою виявлення фактів та попередження насильства в сім‘ї, зокрема порушення прав та законних інтересів дітей, їх соціального захисту, перевірки та обстеження місць можливого скупчення дітей. Ведеться  облік дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Станом на 31.12.2013 року на обліку перебувало 30 дітей, які виховуються у 9 сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах.

Головними причинами сімейного неблагополуччя дітей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей є: схильність батьків до вживання  спиртних напоїв, небажання виконувати  батьківські обов’язки, незадовільні умови проживання, вчинення фізичного насильства в сім’ї.

Протягом поточного року  на даний облік взято 40 дітей, які виховуються в 12 сім’ях; знято 23 дитини з  8 сімей.

К-ть дітей  (СЖО) взятих та знятих з обліку

Відслідковується тенденція до збільшення кількості виявлених дітей, які проживають в складних життєвих обставинах. Своєчасне виявлення таких дітей та проведення з їх сім’ями відповідної роботи сприяє збереженню біологічної сім'ї, допомагає зменшити кількість дітей, які перебувають поза сімейним оточенням, сприяє створенню умов для виховання відповідального батьківства та запобігання соціальному сирітству.

Службою у справах дітей систематично проводяться виїзди, обстеження матеріально-побутових умов проживання та  бесіди з батьками неповнолітніх стосовно неналежного виховання дітей, створення відповідних санітарних умов проживання та здійснення нагляду за поведінкою та відвідуванням занять дітьми. Також, проводяться бесіди з дітьми щодо їх поведінки, відвідування навчальних занять. За результатами бесід складаються відповідні протоколи.

п. 8. Забезпечено дотримання прав дітей при відрахуванні дітей з професійно-технічних навчальних закладів, дозвіл надається тільки після вжиття всіх заходів виховного впливу. Зокрема в 2013 році було відраховано одного неповнолітнього з Кам’янець-Подільського планово-економічного технікуму-інтернату.

п. 9. При встановленні опіки, піклування над дитиною, одним з пунктів розпорядження на опікуна, піклувальника покладається зобов’язання щодо збереження житла та майна дитини.

Дітям, які перебувають у державних закладах забезпечено збереження житла та майна до завершення терміну перебування в навчальних закладах. Зокрема виконавчими комітетами сільських рад прийняті рішення про закріплення житлової площі за неповнолітніми дітьми до досягнення ними повноліття (копії рішень додаються).

В однієї дитини,  позбавленої батьківського піклування,  яка перебуває в Перегінській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат будинок знаходиться в непридатному для проживання стані, оскільки тривалий час в ньому ніхто не проживає.  Дана дитина 28.12.2012 року Росохацькою сільською радою взята на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов.  Житлові та майнові права всіх інших дітей даної категорії не порушені. Будинки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають у придатному для проживання стані.

На комісії з питань захисту прав дитини слухалось 16 питань щодо житлових та майнових прав дітей.

п. 10. Протягом 2013 року до служби у справах дітей надійшло 7 звернень з приводу насильства над дітьми – чотири з них не підтвердилось. За двома фактами, які підтвердилися – батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за насильство в сім‘ї. З батьками та дітьми проведено відповідну профілактичну роботу щодо недопущення порушення прав дітей та насильства над ними.

За 1 фактом відкрито кримінальну справу за вчинення сексуального та психологічного насильства над малолітньою дитиною.

З батьками проводяться профілактичні бесіди стосовно належного виховання дітей, створення відповідних санітарних умов проживання та здійснення нагляду за поведінкою та відвідуванням занять дітьми, недопущення вчинення насильства та порушення прав дітей, попередження бездоглядності та безпритульності, вчинення дітьми правопорушень.

З метою запобігання випадкам здійснення насильства над дітьми з усіх сільських рад витребувано довідки про наявність та кількість сімей, де здійснюється чи існує реальна загроза здійснення насильства в сім’ї, зокрема порушуються права і свободи дітей. Систематично  проводяться обстеження даних сімей, взято на особистий контроль умови проживання дітей в даних сім‘ях, батьків попереджено про відповідальність за вчинення насильства над дітьми.

п. 11.  Наказом заступника начальника служби у справах дітей від 23 січня 2013 №10/01-06 затверджено план заходів, спрямованих на формування в дітей та молоді здорового способу життя, на запобігання випадкам правопорушень, схильності до наркоманії, тютюнопаління та вживання алкоголю, проявів насильства та жорстокості серед неповнолітніх на 2013 рік. З метою організації повноцінного відпочинку, оздоровлення та дозвілля, запобігання бродяжництву, жебракуванню та профілактики негативних явищ серед дітей під час літніх канікул прийнято наказ від 14.06.2013 року №48/6 «Про проведення цільової профілактичної операції «Літо – 2013» та забезпечено неухильне виконання плану заходів працівниками служби.

п. 12. В 2013 році згідно вікової категорії підлягали оздоровленню 32 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом оздоровчої кампанії 2013 року за кошти державного бюджету оздоровлено 16 дітей даної категорії:

- 4 дітей - МДЦ «Артек»;

- 5 дітей - ПЗОВ «Перлина Придністров’я» с. Михальче;

- 2 дитини – «Перлина Карпат»;

- 1 дитина - «Молода гвардія»;

- 1 дитина - ДОТ «Ювілейний» м. Приморськ, Запорізька область;

- 3 дітей - ПЗОВ «Верховина».

29 дітей з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування за сприяння духовенства району та благодійних організацій протягом 2 тижнів (з 14 по 26 липня) відпочивали на березі моря в м. Одеса та  проживали на базі військового ліцею з посиленою військово - фізичною підготовкою.

3 дітей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей, як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах оздоровлювались санаторно-курортним лікуванням в санаторію «Смерічка» смт. Ворохта, 3  – перебували на санатарно-курортному лікуванні в дитячому санаторію «Єзупіль». 3 дітей які перебувають на обліку в службі у справах дітей у зв’язку із складними життєвими обставинами відпочивали у пришкільних таборах та 8 дітей знятих з обліку дітей в 2013 році оздоровились в пришкільних таборах.

п. 13. В Городенківському районі дітей дошкільного віку з освітніми потребами є 123 дитини, з них 2 з інвалідністю, з цієї кількості 122 дитини 5-ти річного віку.

Шкільного віку – всього 207, з них дітей з інвалідністю 84. Дана кількість забезпечена дошкільною та загальнообов»язковою середньою освітою. Для зручності здобуття освіти навчання проводиться на денній та індивідуальній формі. Інклюзивна форма навчання відсутня. При індивідуальній формі навчання розробляються індивідуальні навчальні та календарно-тематичні планування, включаються і педагогічна та психологічна корекція. Надається консультативно-методична допомога керівним та педагогічним кадрам дошкільних та загальноосвітнім закладів, а також здійснюється психолого-педагогічна та соціальна реабілітація дітей з обмеженими можливостями здоров»я.

В загальноосвітніх закладах здійснюється соціальний супровід соціальними педагогами, психологами.

На 2013-2014 н.р. потреба в корекції фізичного та розумового розвитку є в 29 учнів.

п. 14. Службою у справах дітей, спільно з представниками відділу освіти та виконкомів міської, селищної та сільських рад систематично відвідуються неповнолітні, які проживають у функціонально неспроможних сім’ях. З дітьми та їхніми батьками проводяться профілактичні бесіди, роз'яснюються вимоги чинного законодавства про обов'язкову середню освіту та про права та обов’язки по вихованню дітей. Крім того, надаються методичні рекомендації батькам з питань педагогічної корекції девіантної поведінки підлітків (в разі потреби), допомога психолога, юриста, соціального працівника. Діти з таких сімей залучаються до участі в різноманітних спортивно та мистецьких заходах.

п. 15 Протягом останніх років в районі триває зростання мережі дошкільних навчальних закладів та охоплення дітей дошкільною освітою. З 2005 року їх збільшилось на 4 і не закрилось жодного. Зокрема, у 2011 році мережа збільшилася на 1 дитячий садок - за кошти районного бюджету та участі в проекті "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" - відкрився Дубківський ДНЗ "Росинка" на 2 групи (40 дітей).

Таким чином, станом на 23 грудня 2013 року мережа дошкільних навчальних закладів становить 31 ДНЗ ( місто - 3, село - 28), з них 9 навчально-виховних комплексів (Острівець, Глушків, Вільхівці, Хмелева, Рогиня, Вербівці, Воронів, Корнів, Незвисько). Всього в районі 69 груп, в яких виховується і навчається 1512 дітей, в тому числі 10 груп ясельного віку – 191 дитина. Охоплення дітей 5 річного віку складає 100%.

5 дошкільних навчальних закладів знаходяться при загальноосвітніх навчальних закладах сіл Раковець, Рашків, Семенівка, Тишківці, Слобідка. Городницький ДНЗ орендує приміщення в сільській раді, Топорівський ДНЗ орендує приміщення священника (є договір на 25 років), сезонно працюють - 5 ДНЗ, а саме: Сороківський, Кунисівський, Копачинський, Михальчівський, Луківський дитячі садки.

В рамках проекту "Місцевий розвиток орієнтований на громаду" завершено заміну вікон в дитячих навчальних закладах м. Городенка - "Зірочка" та «Веселка», Дубківському ,Стрільченському та частково в Чернятинському. На даний час бере участь в проекті Росохацький ДНЗ.

п. 16. На виконання ст. 53 Конституції України та Закону України "Про загальну середню освіту", листа Міністерства соціальної політики України від 12.08.2013 року №502/0/15-13/57, з 1 вересня 2013 року у Городенківському районі розпочато проведення Всеукраїнського профілактичного заходу "Урок", мета якого – виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять з початку навчального року, вжиття заходів для повернення їх до навчання, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не були охоплені навчанням, притягнення батьків (опікунів) за неналежне виконання батьківських чи опікунських обов'язків до адміністративної відповідальності.

Ще до початку заходу, службою у справах дітей було відвідано  19 сімей, у яких виховуються 32 дітей, які перебувають або перебували на обліку в службі як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах. З дітьми та їхніми батьками проводилися профілактичні бесіди, в ході яких було роз'яснено вимоги чинного законодавства про обов'язкову середню освіту, перевірялася наявність у дітей одягу та шкільного приладдя. 14 сім’ям було надано допомогу шкільним приладдям щоб кожна дитина змогла відчути радість першого навчального дня у школі, незалежно від соціального статусу її родини.

Також було налагоджено співпрацю між службою у справах дітей та адміністраціями шкіл району щодо виявлення "проблемних" учнів, які 1-2 вересня без поважних причин не приступили до навчання та таких, які часто пропускають навчальний процес. Станом на 03 вересня інформацію надали 32 заклади, що становить 86.5 % з усієї кількості загальноосвітніх закладів району. Дітей, які не приступили до навчання не виявлено.

Однак службою було надано допомогу 1 сім’ї у зборі відповідних документів для влаштування 1 дитини в Міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації дітей в Івано-Франківській області у зв'язку зі складними матеріальними умовами проживання.

п.18 Забезпечено роботу мобільного консультативного пункту соціальної роботи в сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах  та   пришкільних таборах.

У 2013 році здійснено 64 виїзди спеціалізованого формування, під час яких соціальною роботою охоплено 2116 осіб.

З метою здійснення профілактичної роботи фахівцями із соціальної роботи спільно із психологами та соціальними педагогами у навчальних закладах району проведено:

69 бесід: «Виховання та догляд дітей », «Відповідальне батьківство»,  «Сім’я без насильства», «Формування здорового способу життя», «Шкідливі звички».

32  лекції : «Формування здоровго способу життя», «Сім’я без насильства», «Що ми повинні знати про насильство», «Дитинство без насильства», «Повноцінна родина – щаслива сім’я».

28  відеолекторіїв: «ВІЛ/СНІД», «Наркотики – проблема № 1», «Технологія споювання».

34 акції: «Обери здоров’я – обери життя» в ПЗОВ «Перлина Придністров’я», «Моя адреса – здорова нація», «Безпечна дорога життя», «16 днів протидії насильству», «Ми проти шкідливих звичок».

Спільно із відділом у справах сім’ї, молоді та спорту проведено Національну кампанію щодо протидії торгівлі людьми та попередженню насильства у сім’ї, яка тривала 11 днів. У ході кампанії було охоплено усі населені пункти району та загально-освітні школи. В рамках кампанії розповсюджено буклети «Залишайся людиною», «Сім‘я».

Працівниками центру проведено також конкурс соціальної реклами  «Наше майбутнє – без шкідливих звичок », метою якого є здійснення роботи з профілактики негативних явищ в суспільстві.

Під час проведення інформаційних кампаній та заходів у учнівському та молодіжному середовищі центром розповсюджуються буклети: «Що таке ВІЛ/СНІД», «Як сказати НІ, коли тобі пропонують наркотики», «Чи варто починати», «Моя сім’я» , «Прийомна сім’я», «Залишайся людиною», візитки центру.

п. 20. Формування здорового способу життя, виховання фізично та морально здорових, всебічно розвинених, патріотично налаштованих громадян, забезпечення зайнятості молоді у вільний від навчання час, є пріоритетом в діяльності служби у справах дітей. З метою виконання цього завдання проводяться різноманітні інформаційно-просвітницькі, профілактичні молодіжні та спортивно-масові заходи. Зокрема:

29 березня, в рамках акції «Спорт замість вулиці» проведено турнір з волейболу серед учнів 6 класів ЗОШ району;

22 травня на стадіоні «Колос» м. Городенка відбулося свято «День олімпійського бігу». В програму входило біг – 60 м. для учнів 1-2 класів; 100 м. для учнів 3-4 класів;

01 червня, в рамках акції «Спорт замість вулиці», з нагоди урочистого відзначення міжнародного Дня захисту дітей відбулися змагання з міні-футболу та легкої атлетики серед учнів загальноосвітніх шкіл району;

11 вересня, в рамках акції «Спорт замість вулиці» та на виконання нових соціальних ініціатив Президента України службою у справах дітей у Городенківській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 організовано чемпіонат школи з міні-футболу серед дівчат 6-7 класів;

16.11.2013 року, на передодні Дня спільних дій в інтересах дітей та 24-ої річниці прийняття Конвенції ООН про права дитини, на виконання Нових соціальних ініціатив Президента України «Діти - майбутнє України», службою у справах дітей Городенківської райдержадміністрації, в рамках акції «Спорт замість вулиці», організовано першість району з міні - футболу серед дівчат, учениць 6-7 класів Городенківської ЗОШ №1 І-ІІІст., Топорівської ЗОШ І-ІІІ ст., Серафинецької ЗОШ І-ІІІ ст. та за участю команди ДЮСШ.

п. 21  службою у справах дітей налагоджено співпрацю з благодійними організаціями «Мій Край»; «Світ для дітей»; християнською організацією «Благовісник Галичини», духовенством району та

п. 22. З метою організації змістовного дозві19 січня Проведення театралізованого дійства „Розколяда”, „І прийшли до тебе три празники в гості...”

- 14 лютого, до Дня святого Валентина в районі проведено молодіжне шоу «Для тебе кохана»

-  20 березня 2013 року проведено зональні змагання КВК серед шкільних команд.

- 13 травня 2013 спільно з центром дитячої та юнацької творчості проведено ХІ районний конкурс серед шкільної молоді «Покутянка 2013»

- 03 квітня 2013 року проведено урочисті проводи юнаків до лав Української армії.

- 01 червня 2012 року в рамках Дня захисту дітей проведено урочисті заходи на площі міста.

- 16 червня 2013 року спільно з РЦСССДМ проведено ХІІ фестиваль для дітей з обмеженими фізичними можливостями «Повір у себе».

- 28-30 червня 2013 року проведено ряд заходів до святкування Дня молоді серед них: нагородження «Молодий лідер року»,концертна програма та масові гуляння, Молодіжною адміністрацією району за підтримки голови райдержадміністрації Івана Мороза проведено районний форум «Молодь – майбутнє України», турнір з міні-футболу на «Кубок Молодості 2013» в смт. Чернелиця, гумористичний вечір «Молодіжна кавалєрка» у с. Олієво-Королівка, українська дискотека у вишиванках «Молодь – нова еліта нації» смт. Чернелиця.

- на базі ПЗОВ «Перлина Придністров’я» протягом кожної зміни проведено акцію «Обери здоров’я – обери життя» спільно з РЦСССДМ та заходи на формування навичок командної роботи;

- протягом листопада – грудня 2013 року проведено Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства!»

п. 23. Під час виїздів працівниками служби читались лекції, проводились бесіди, тренінги, індивідуальна робота з учнями старших класів, учнями схильними до девіантної поведінки і такими, що знаходяться на внутрішкільному обліку на теми: «Перше й останнє знайомство з Кримінальним кодексом України»,  «Знаємо, виконуємо, діємо», «Молодь і закон», «Скажемо наркотику «НІ!». Серед учнів шкіл розповсюджувались плакати, буклети, роздатковий матеріал на відповідну тематику.

Також, на загальношкільних та класних батьківських зборах проводиться відповідна робота з батьками щодо попередження бездоглядності, безпритульності серед дітей, вчинення ними правопорушень, попередження насильства в сім‘ях, соціального захисту прав дітей: читаються лекції, надаються консультації, відповіді на питання, розповсюджуються буклети, плакати та інша друкована продукція, демонструються відеофільми. Даною профілактичною роботою охоплюються всі загальноосвітні заклади району.

п. 24. В районному центрі зайнятості населення заброньованих робочих місць для неповнолітніх та для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування немає.

п. 27. Протягом звітного періоду  працівниками служби у справах дітей було організовано і проведено ряд нарад - семінарів з головами та секретарями  сільських, селищної та міської рад, зокрема:

- 11.02.2013 року проведено нараду – семінар з головами виконавчих комітетів сільських, селищної та міської рад, фахівцями із соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за участю працівників органу ДРАЦСу  з питань порядку документування свідоцтвами про народження знайдених дітей та дітей, в яких пропущений термін реєстрації;

- 02.05.2013 року проведено семінар з опікунами, піклувальниками  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на якому розглядались наступні питання:

1. графік оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

2. проходження опікунами та дітьми безкоштовного медичного огляду;

3. аналіз стану утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування згідно поданих звітів опікунів, піклувальників за 2012 рік. Також було проведено роз‘яснення основних прав та обов‘язків стосовно підопічних, попереджено про відповідальність за невиконання обов‘язків по вихованню та утриманню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

Також проведено видачу продуктових пакунків до Великодніх свят.

- 17.05.2013 року проведено нараду-семінар з головами виконавчих комітетів сільських, селищної та міської рад з питань забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей, розвитку сімейних форм виховання дітей, попередження негативних явищ в дитячому середовищі, дитячої безпритульності та бездоглядності;

- 27.06.2013 року проведено нараду – семінар з секретарями виконавчих комітетів сільських, селищної та міської рад з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім‘ї та виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах в яких виховуються неповнолітні діти, ведення обліку даних сімей та роботи з даними сім‘ями;

– 12.07.2013 року проведено семінар з опікунами, піклувальниками та прийомними батьками на якому розглядались наступні питання:

1. роз’яснення прав та обов’язків стосовно підопічних, попередження про відповідальність за невиконання обов’язків по вихованню та утриманню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

2. роз’яснення вимог законодавства щодо отримання аліментів на утримання підопічних.

- 05.11.2013 року проведено нараду-семінар з опікунами, піклувальниками та прийомними батьками, які не звернулись із позовною заявою до Городенківського районного суду щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів на утримання підопічних із батьків, які позбавлені батьківських прав. Також їм було роз‘яснено вимоги законодавства щодо отримання аліментів на утримання підопічних в судовому порядку та необхідність звернення в управління юстиції щодо притягнення до відповідальності батьків, які злісно ухиляються від сплати аліментів.

- 19.11.2013 року проведено проведено нараду-семінар з головами виконавчих комітетів сільських, селищної та міської рад щодо порядку інформування служби у справах дітей щодо виявлення сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, в яких виховуються неповнолітні діти, ведення обліку даних сімей та роботи з ними.

п. 28. Проводиться відповідна робота щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та доступності відповідних послуг особам, громадянам України, які мають бажання усиновити дитину або взяти на виховання дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування.

Службою у справах дітей райдержадміністрації  розроблено рекламно-інформаційні матеріали на тему “Я маю право на сім‘ю”, “Прийомна сім‘я” та “Дев‘ять кроків до усиновлення”, які пропагують усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Дані матеріали розповсюджуються серед громадськості під час проведення заходів. Також використовується рекламно-інформаційна продукція служби у справах дітей обласної державної адміністрації

У районній газеті „Край” публікуються статті на дану тематику, проводяться виступи на місцевому радіомовленні. Секретарям сільських, селищної, міської рад та  працівникам  організацій та державних установ   надаються консультації з питань усиновлення, опіки, піклування та сімейних форм виховання дітей, захисту  прав та інтересів.

п. 32. В 2012 р. комісією МОЗ була проведена експертна оцінка на відповідність кабінету статусу “Клініка, дружня до молоді”. Кабінет надає медико-соціальні послуги підліткам та молоді на основі дружнього підходу, якою є добровільність, доброзичливість та доступність.

п. 33. Важливим питанням є забезпечення медикаментами дітей пільгових категорій, які потребують необхідних дороговартісних медикаментів. Це діти з фенілкетонурією, муковісцидозом, із захворюванням ЦНС та спадковим порушенням обміну речовин. На безкоштовне лікування дітей пільгової категорії, в 2013 р. виділено 104024,46 грн.

п. 35. З метою привернення уваги молоді до здорового способу життя працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації організовано та проведено  з 17.05.по 17.06. 2013р. місячник інформаційно-просвітницьких заходів «Життя розквітає» із залученням суб’єктів соціальної роботи, що співпрацюють з мережею ЦСССДМ у сфері профілактики поширення наркоманії, ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально-небезпечних захворювань серед молоді. Відповідно до плану інформаційно-просвітницьких заходів місячника «Життя розквітає» проведено: круглий стіл щодо профілактики ВІЛ/СНІДу за участю  суб’єктів соціальної роботи; акцію «Безпечна дорога життя»; акцію до Всесвітнього дня непаління «Обміняй цигарку на цукерку». Під час акції волонтери та працівники РЦСССДМ обмінювали цигарки на цукерки, розповсюджували рекламно-просвітницькі матеріали: «Чи варто починати?», «Як сказати НІ, коли тобі пропонують наркотики», «Що таке ВІЛ/СНІД». У листопаді 2013р. організовано акцію спільно з Укрпоштою «Моя адреса: здорова нація»; конкурс соціальної реклами щодо пропаганди здорового способу життя.   До Дня боротьби з ВІЛ/СНІДом фахівцями із соціальної роботи у навчальних закладах району проведено показ відеофільму «ВІЛ/СНІД».

п. 19., 38. Велика увага приділяється проведенню просвітницько-профілактичної роботи та соціально важливих акцій. Так, з метою виховання  дітей в дусі поваги до христової віри, народних звичаїв та традицій під час Великодніх свят, службою у справах дітей райдержадміністрації спільно із християнською благодійною місією «Благовісник Галичини» було організовано ряд заходів на Великодню тематику для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які проживають в неблагополучних сім‘ях району. Під час святкування діти мали можливість подивитись лялькову виставу на релігійну тематику взяти участь у вікторинах, конкурсах, поспівати Великодніх пісень, більше дізнатись про світле свято Христового Воскресіння і його значення для кожної людини. Своєрідним і найбільш очікуваним фіналом святкового концерту стало вручення подарунків на пам'ять про цей святковий день.

Також в рамках акції «Великодні дзвони» сім`ям,  в яких виховуються діти – сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, прийомній сім`ї та дітям з неблагополучних сімей було надано продуктові пакунки на загальну суму 5500 гривень, з коштів передбачених на фінансування заходів служби у справах дітей. Також діти безкоштовно відвідали галерею митців Покуття в м. Городенка.

1 червня організовано святкування в районі Міжнародного Дня захисту дітей. Урочисте відзначення свята пройшло на центральній площі міста. На захід завітало близько 1000 дітей. У святкуванні взяли участь діти – сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, схильні до правопорушень та  бродяжництва, соціально незахищених категорій, а також діти з дитячих садочків та шкіл міста та району. У святковому концерті взяло участь 7 колективів танцю та пісні, представлено 14 сольних номерів. Всі учасники отримали від організаторів свята пам’ятні подарунки та солодощі, були нагороджені грамотами служби у справах дітей районної державної адміністрації.

За сприяння  благодійної організація „Мій край”, діти разом із яскравими та добре знайомими казковими героями брали участь у конкурсі загадок, конкурсах на влучність, спритність, було проведено конкурс мильних бульбашок. Усі переможці та активні учасники отримали призи та подарунки. На святі діти могли взяти участь в майстер-класі з боді-арту – розмальовування обличчя спеціальними красками. Кожен бажаючий міг спробувати свої сили у конкурсі на кращий малюнок на асфальті. За допомогою різнобарвних крейд діти висловили свої думки, погляди. Всі учасники конкурсу були нагороджені солодощами. Головний спонсор організації, торгова фірма «Лімо» пригостила всіх присутніх дітей смачним морозивом.. А на згадку про свято кожен маленький учасник повертався додому із великою повітряною кулькою.

Завдяки приватним підприємцям  району, які посприяли у встановленні карусель та атракціонів, всі діти, які завітали на свято, мали змогу безкоштовно покататись на „Каруселі”, проїхатись в „Чарівному паровозику”, випробувати свої сили в стрибках на батутах, покататись на катамарані.

Під час проведення  заходів розповсюджувались буклети та інформаційно-просвітницькі матеріали служби у справах дітей районної та обласної державної адміністрації з метою популяризації серед населення сімейних форм виховання дітей, усиновлення, попередження бездоглядності, безпритульності та пропаганди здорового способу життя (всього  500 примірників). Для організації та проведення заходів щодо відзначення Міжнародного Дня захисту дітей використано 7752 гривень з коштів передбачених на фінансування заходів служби у справах дітей.

Напередодні Дня знань, діти – сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та діти з неблагополучних сімей отримали в подарунок шкільне приладдя на суму – 1000 гривень.

З метою організації належного відзначення Дня усиновлення  в районі, враховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім‘ї та з метою підтримки та розвитку національного усиновлення  проведено ряд заходів:

- вітання жителів регіону з Днем усиновлення через засоби масової інформації, зокрема на радіостудії « Край» та районній газеті «Край»;

- молебні за здоров`я в храмах нашого міста;

- конкурс-виставка дитячих робіт на тему «Подаруй дитині родину» в школах району;

- проведено зустріч з родинами, які усиновили дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

Керівництво районної державної адміністрації, спільно з працівниками служби у справах дітей відвідали сім’ї, в яких виховуються усиновлені діти. Також. було відвідано 3 сім’ї, котрі створили прийомні сім’ї і в яких виховується 4 дітей, позбавлених батьківського піклування.

20 листопада на Городенківщині відзначено 24-гу річницю Конвенції ООН про права дитини, яка була прийнята резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН 20 листопада 1989 року.

У підготовці до заходу службою у справах дітей спільно з відділом освіти райдержадміністрації забезпечено належну організацію та проведення ряду заходів а саме:

- виставка дитячих малюнків «Світ права очима дітей»;

- правова тест-гра «Що ви знаєте про свої права?»

- цикл правових заходів: бесіда «Вивчення Конвенції ООН з прав дитини», «Мої права та обов‘язки»;

- засідання круглого столу в навчальних закладах району «Знай та реалізуй свої права».

Проведено ряд заходів з нагоди відзначення Дня Святого Миколая та напередодні Різдвяних свят. Зокрема:

З метою заохочення молоді до творчої самореалізації, відродження та популяризація автентичних зразків української обрядової культури, виховання національного світогляду учнівської та студентської молоді через пізнання народного мистецтва, збереження та популяризація народних традицій, звичаїв та обрядів, пов’язаних зі святкуванням Різдва Христового, Нового року, Водохреща, службою у справах дітей було налагоджено співпрацю з приватним підприємцем – знаним майстром – умільцем нашого краю Гаврилюк Н.В. щодо проведення тематичного заняття „Дідух – символ  родинного свята”. В ході майстер - класу відбулася тематична презентація, присвячена історії виникнення, способам та матеріалам для виготовлення обрядового дідуха.

15 грудня, 55 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування разом з опікунами взяли участь в богослужінні, а пізніше в ресторані «Прикарпаття» пройшов вечір, приурочений до Дня Святого Миколая, організований Людмилою Доліновською,  при підтримці служби у справах дітей та відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації. За підтримки шеф – кухара ресторану Раїси Угрин діти разом з опікунами поообідали, також для них було організовано солодкий стіл. Юні аматори сцени підготували святкову урочисту програму, під час якої кожна дитина отримала море позитивних емоцій. Дітей із святом привітали представники влади, міської ради, духовенство району.Кожна дитина отримала свій подарунок від районної державної адміністрації, священників, меценатів.

п. 40. Службою у справах дітей ведеться електронний облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Посилено контроль за роботою користувачів в ЄІАС «Діти», здійснюється щотижневий моніторинг стану наповнення бази даних інформацією, забезпечено своєчасне внесення інформації про дітей до бази даних, зокрема, поновленої інформації про стан здоров’я, захисту прав дітей даної категорії.

п. 41. Спільно із зацікавленими відділами та службами протягом 2013 року було здійснено 11 перевірок по дотриманню вимог чинного законодавства про працю неповнолітніх. В результаті даних перевірок порушень законодавства про працю неповнолітніх не виявлено.

п. 43-44 Працівники служби у справах дітей та кримінальної міліції у справах дітей постійно запрошуються для участі в учнівських та батьківських конференціях, де вони читають лекції та дають кваліфіковані відповіді на проблемні питання.

Службою у справах дітей розроблено рекламно-інформаційні матеріали на тему «Вчимося жити самостійно», «Скажімо наркотикам НІ», «Конвенція ООН про права дітей», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Діти в інтернеті», «Дитяча праця» які розповсюджуються серед населення під час проведення масових заходів, розвішуються на дошках оголошення.

Для проведення роз’яснювальної роботи серед населення на офіційному сайті районної державної адміністрації розміщені сторінка «Служба у справах дітей», де постійно оновлюється необхідна громадянам інформація. В газеті «Край» публікуються матеріали, напрацьовані працівниками служби. Інформація про проведені заходи постійно висвітлюється засобами масової інформації.

Заступник начальника служби

у справах дітей районної

державної адміністрації                                            Андрій Цюмпала

Панас

2-11-62

Дата оприлюднення - 13.05.2014 р.

Дизайн: Роман Туз