УКРАЇНА
Івано-Франківська область
ГОРОДЕНКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
Шосте демократичне скликання
(восьма сесія)
РІШЕННЯ
від 04 січня 2012р. №136-8/2012
м. Городенка
Про Програму розвитку
сільськогосподарського виробництва
в Городенківському районі на 2012 рік
З метою покращення галузі сільськогосподарського виробництва, стабілізації галузі тваринництва, подолання спаду поголів’я худоби та збільшення поголів’я тварин в особистих селянських господарствах і агроформуваннях району, покращення ведення галузі буряківництва, завершення процесу реформування аграрного сектору економіки, покращення інфраструктури на селі, створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада
вирішила:
1.
Затвердити Програму розвитку сільськогосподарського виробництва в Городенківському районі на 2012 рік.
2.
Фінансовому управлінню районної державної адміністрації (В.Лавасов) при складанні та наданні бюджетних запитів на 2012 рік врахувати потребу в коштах на реалізацію заходів Програми.
3.
Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань соціально-економічного розвитку та земельних відносин (С.Дідич).
Голова районної ради
Богдан Кобилянський
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням районної ради
від 04.01.2012 р.№ 136-8/2012
ПРОГРАМА РОЗВИТКУ
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОРГО ВИРОБНИЦТВА
В ГОРОДЕНКІВСЬКОМУ РАЙОНІ
НА 2012 РІК
Замовник Програми Савіцький В.Й. __________
Керівник Програми Чупрун М.С. __________
ПОГОДЖЕНО:
Управління економіки
райдержадміністрації Дубровська С.В. __________
Фінансове управління
райдержадміністрації Лавасов В.В. __________
Головний спеціаліст - відділу
апарату внутрішньої політики
та правової роботи апарату
райдержадміністрації Плаксій Л.П. __________
П А С П О Р Т
Програми розвитку сільськогосподарського виробництва
в Городенківському районі на 2012 рік
1.
Ініціатор розроблення Програми (замовник) - Управління агропромис-
лового розвитку райдержадміністрації
2.
Розробник Програми - Управління агропромислового розвитку
райдержадміністрації
3.
Термін реалізації Програми - 2012 рік
4.
Етапи фінансування Програми – щоквартально
5.
Обсяги фінансування Програми (тис. грн.): 397 (триста дев’яносто сім)
тис. грн.
Роки
|
Обсяги фінансування, тис.грн.
|
Всього
|
в т.ч. за джерелами фінансування
|
Районний
бюджет
|
Інші
джерела
|
2012
|
397
|
397
|
-
|
6. Очікувані результати виконання Програми – Збільшення виробництва продукції рослинництва і тваринництва, збільшення поголів’я ВРХ, підвищення продуктивності тваринництва, сприяння розвитку галузі буряківництва. Завершення проведення реформування в галузі агропромислового комплексу, стимулювання праці в галузі сільськогосподарського виробництва.
7. Термін проведення звітності по Програмі – За підсумками 2012 року до 20 січня 2013 року управління агропромислового розвитку райдержадміністрації подає звітність управлінню економіки та фінансовому управлінню райдержадміністрації. Крім цього, щоквартально, до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається звітність фінансовому управлінню райдержадміністрації про використання коштів
Замовник Програми Савіцький В.Й. __________
Керівник Програми Чупрун М.С. __________
ПРОГРАМА
розвитку сільськогосподарського виробництва в
Городенківському районі на 2012 рік
Головним завданням Програми розвитку сільськогосподарського виробництва в Городенківському районі на 2012 рік є стабілізація виробництва сільськогосподарської продукції, впровадження ефективних технологій у галузі рослинництва, розширення галузі буряківництва, підвищення продуктивності тваринництва, оновлення машинно-тракторного парку, широкого розвитку кооперативного руху та підготовка кваліфікованих кадрів для села.
Основні напрямки програми:
1. В галузі рослинництва
У розвитку агропромислового виробництва району приорітетною галуззю залишається галузь рослинництва, яка дає 60 відсотків валової сільськогосподарського продукції.
У 2012 році посівна площа сільськогосподарських культур по всіх категоріях господарств буде складати 46650 га, в тому числі зернові культури – всього 29610 га, з них: озимі на зерно – 12373 га, ярі зернові – 4864 га; зернобобові – 945 га, кукурудза на зерно – 8800 га, технічні культури – 8655 га, з них: цукрові буряки – 3150 га, соняшник – 2500 га, озимий ріпак – 2066 га, та сої – 700 га; картоплі – 36500 га, овочі – 1410 га, кормові культури – 3325 га, багаторічні трави – 1500 га, однорічні трави – 610 га та інші кормові буряки на площі 800 га.
У галузі рослинництва основна увага буде спрямована на застосування ефективних технологій, особливо на вирощуванні озимої пшениці, кукурудзи на зерно, цукрового буряка та озимого ріпака. По нових технологіях працюватимуть ППА «Вільхівці», ПФГ «Поточище», СВК ім.Шевченка, ДП «Обрій», ТзОВ «Свято Трипілля», ДП «Рідний край» та філія «Перспектив» ЗАТ «Зернопродукт МХП».
Виробництво основних сільськогосподарських культур в 2012 році планується досягти в наступних обсягах:
- Зерно (залікова вага ) - 101000 тонн
- Цукрові буряки - 110000 тонн
- Ріпак - 4126 тонн
- Картопля - 54750 тонн
- Овочі - 18330 тонн
З метою поширення передового досвіду вирощування сільськогосподарських культур заплановано провести ряд семінарів навчального характеру на базі сільськогосподарських підприємств, зокрема:
- по прогресивній технології вирощування сільськогосподарських культур озимої пшениці та цукрових буряків на базі ДП «Обрій» ТзОВ «Шляхбудіндустрія» в селі Чернятин та філії «Перспектив» ЗАТ «Зернопродукт МХП» в м. Городенка;
- по догляду за рослинами і застосування засобів захисту рослин на базі ПФГ «Поточище» і ППА «Вільхівці»;
- по організації збирання врожаю зернових культур на базі філії «Перспектив» ЗАТ «Зернопродукт МХП» в м. Городенка;
- по прогресивній технології вирощування озимого ріпака на базі ППА «Вільхівці» та ДП «Обрій» ТзОВ «Шляхбудіндустрія»;
- по прогресивній технології вирощування сої в ФГ «Овіс - Агро» в с. Ясенів-Пільний;
- по сортооновленню насіння ярих озимих на базі насіннєвих господарств: ППА «Вільхівці», ПФГ «Поточище» та СВК ім. Шевченка;
- по виведенню нових високо урожайних сортів озимих і ярих зернових культур на базі Городенківської сортодослідної станції.
На семінари-навчання будуть запрошені керівники агроформувань, фермерських господарств, а також спеціалісти сільгосппідприємств.
В роботі семінарів-навчань візьмуть участь науковці із Івано-Франківської о інституту АПВ, Коломийської державної дослідної станції, спеціалісти головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації. Організацію і підготовку семінарів проводять спеціалісти управління агропромислового розвитку райдержадміністрації. Одночасно буде підготовлено методичну і рекомендаційно - інформатичну літературу з питань проведення навчання учасникам семінарів.
Крім того, в 2012 році буде оголошено конкурс серед агроформувань району «Господарство високої культури землеробства», де комісійно буде визначено три кращих сільськогосподарських підприємства, які будуть відзначені грамотами райдержадміністрації, районної ради та грошовими преміями.
2. В галузі тваринництва
В районі утримується 12.0 тисяч голів ВРХ, в т.ч. 6.9 тисяч корів, 16.3 тисяч голів свиней та 916 тисяч голів птиці.
Прогнозоване виробництво тваринницької продукції в 2012 році очікується:
- молока - 28150 тонн;
- продукції вирощування:
худоби та птиці (ж. в.)- 6300 тонн;
яєць – 230 млн. штук.
В агроформуваннях різних форм власності нараховують 1997 голів ВРХ, в тому числі: 695 голів корів, 931 голів свиней. Станом на 01.11.2011 р. в особистих селянських господарствах населення поголів’я ВРХ становить 9096 голів, в тому числі: 6225 голів корів, 15152 голів свиней.
Над вдосконаленням племінних і продуктивних якостей поголів’я тварин працюють 3 племрепродуктори по вирощуванню і розведенню ВРХ, української червоно-рябої молочної породи.
Селекційний прогрес в молочному скотарстві нерозривно пов’язаний із удосконаленням тварин, які проявляють високий потенціал молочної продуктивності, добору пристосованість до кліматичних умов і сучасних промислових технологій в племрепродукторах.
Отже, найдоступніший і найрезультативніший шлях створення високопродуктивного стада:
- використання сперми найцінніших бугаїв, дочки яких гарантовано мають високу молочну продуктивність;
- дотримання системи закріплення бугаїв плідників за високопродуктивними стадами племрепродукторів та за особистими селянськими господарствами населення;
- осіменяти спермою бугаїв-плідників, занесених до всеукраїнського каталога;
- максимально охопити штучним осіменінням тварин в особистих господарствах населення;
- провести семінар-навчання на базі господарства ТзОВ «Свято Трипілля» з питань годівлі та утримання ВРХ;
- надавати фінансову підтримку племпідприємству на проведення штучного осіменіння корів шляхом часткової компенсації вартості одного осіменіння;
- надавати компенсацію втрат фізичним особам (населенню), які утримують 3 і більше корів на 1 січня поточного року.
3. Підготовка кваліфікованих кадрів для села
З приходом потужних інвесторів в аграрний сектор району – орендарів земельних та майнових паїв оновлено машинно-тракторний парк. Зокрема, придбано 25 зернозбиральними комбайнів, 17 тракторів, 19 одиниць ґрунтообробної техніки, 13 посівних агрегатів, або всього придбано техніки на суму майже 5 млн. грн.
Ефективне використання нової техніки та впровадження новітніх технологій можливе при умові забезпечення агроформувань висококваліфікованими кадрами механізаторів.
Аналіз показує, що з кожним роком число механізаторів зайнятих в аграрному секторі зменшується, а середній вік всіх їх росте і сягнув за 50 років.
Пропонується, з метою заохочення сільської молоді в здобутті спеціальності механізатора, особам, які навчаються в Городенківському ПТУ-31, мають добру успішність, беруть активну участь в громадському житті навчального закладу сприяти визначити базові господарства для проходження виробничої практики та у працевлаштуванні після закінчення навчального закладу.
4. Реформування аграрного сектору економіки
З метою подальшого реформування аграрного сектора економіки необхідно:
- постійно надавати практичну допомогу та брати участь у проведенні зборів громадян співвласників земельних та майнових паїв реформованих господарств;
- постійно проводити розгляд заяв та звернень громадян з питань майнових відносин, нарахування та виплати заробітної плати, контроль за укладенням договорів оренди землі та майна і своєчасної виплати орендної плати;
- сприяти в організації проведення семінарів – навчань із керівниками і спеціалістами агропромислового комплексу по вивченню і впровадженню сучасних технологій вирощуванню сільськогосподарських культур, їх захисту і догляду, застосування нової техніки та розвитку селекційно-племінної роботи в галузі тваринництва;
- по завершенню господарського року Програмою провести підсумки до Дня працівників сільського господарства, де визначити переможців трудового суперництва, яких відзначити почесними грамотами, грамотами районної ради та райдержадміністрації їх врученням грошової премій.
ПЕРЕЛІК
заходів Програми розвитку сільськогосподарського
виробництва в Городенківському районі на 2012 рік
№
з/п
|
Зміст заходу
|
Термін
проведення
|
Сума
тис.грн.
|
1.
|
Проведення навчань з керівниками і спеціалістами агроформувань району по 32 годинній програмі
|
Лютий
2012р.
|
1,0
|
2.
|
Проведення семінару-навчання з питань охорони праці із керівниками і спеціалістами сільськогосподарських підприємств району
|
Березень
2012р.
|
1,0
|
3.
|
Проведення семінару-навчання по догляду за рослинами і застосування засобів захисту на базі ПФГ «Поточище», ППА «Вільхівці»
|
Травень 2012р.
|
10,0
|
4.
|
Надання практичної і методичної допомоги на місцях громадянам з виїздом в населені пункти району з питань укладанню договорів оренди земельних і майнових паїв, дотримання повноти і своєчасності виплати орендної плати орендарями громадянам
співвласникам, де одночасно вирішувати звернення селян до влади
|
Протягом року
|
30,0
|
5.
|
Організація об’їздів сільських територій району з метою вирішення ефективності використання земель сільськогосподарського призначення і земель для ведення ОСГ громадянами
|
Червень 2012р.
|
10,0
|
6.
|
Проведення семінару-навчання по організації збиранню ранніх зернових на базі філії «Перспектив»(м.Городенка)
|
Липень
2012р.
|
10,0
|
7.
|
Проведення семінару-навчання по виведенню нових високоврожайних культур на базі Городенківської сортостанції.
|
Серпень
2012р.
|
2,0
|
8.
|
Проведення семінару-навчання з питань охорони праці із керівниками і спеціалістами сільськогосподарських підприємств району
|
Серпень
2012р.
|
1,0
|
9.
|
Проведення семінару-навчання по вирощуванню озимого ріпаку на базі ДП «Обрій» ТзОВ «Шляхбудіндустрія» (с.Чернятин)
|
Серпень 2012р.
|
5,0
|
10.
|
Проведення семінару-навчання з питань розвитку галузі тваринництва на базі ТзОВ «Свято Трипілля» (с-ще Чернелиця)
|
Вересень 2012р.
|
5,0
|
11.
|
Організація навчання та конкурс серед лаборантів по відтворенню стада на базі ПФГ «Поточище» (с. Поточище)
|
Вересень
2012р.
|
54,0
|
12.
|
Організація поїздки та прийняття участі у лабораторній Всеукраїнській виставці «Агро-2012» в м. Київ
|
Червень
2012р.
|
15,0
|
13.
|
Організація поїздки та прийняття участі у проведенні Всеукраїнського семінару «День Поля»
|
Протягом
року
|
5,0
|
14.
|
Організація семінару-навчання по вирощуванню цукрових буряків на базі ППА «Вільхівці»
|
Квітень-травень 2012р.
|
10,0
|
15.
|
Організація практичного навчання з ознайомлення по роботі нової прогресивної техніки на базі філії
«Перспектив»
|
Жовтень
2012р.
|
5,0
|
16.
|
Організація об’їздів полів агроформувань району та визначення призових місць в конкурсі «Господарство високої культури землеробства»
|
Липень
2012р.
|
10,0
|
17.
|
Проведення підсумків господарського року до Дня працівників сільського господарства
|
Листопад
2012р.
|
20,0
|
18.
|
Організація поїздки та прийняття участі у проведенні підсумків господарського року до Дня працівників сільського господарства в області
|
Листопад
2012р.
|
5,0
|
19.
|
Забезпечення фінансової допомоги племпідприємству на проведення штучного осіменіння корів шляхом часткової компенсації вартості одного осіменіння
(3500корів х 50 грн. =175000 грн.)
|
Протягом
року
|
175,0
|
20.
|
Забезпечення виплати компенсації витрат фізичним особам ( населенню, які утримують 3 і більше корів
|
Протягом
року
|
72,0
|
|
Всього :
|
|
397,0
|
Заступник керівника виконавчого апарату
районної ради (керуючий справами) Б.Цебрій
Дата оприлюднення - 11.01.2012 р.
|