Офіційний сайт Городенківської районної ради

Про Програму розвитку внутрішньої торгівлі району на період до 2015 року
УКРАЇНА
Івано-Франківська область
ГОРОДЕНКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
Шосте демократичне скликання
(п’ятнадцята сесія)
РІШЕННЯ

від 14 березня 2013 року   № 272-15/2013
м. Городенка

Про  Програму розвитку внутрішньої
торгівлі району на період до 2015 року

Заслухавши та обговоривши районну програму розвитку внутрішньої торгівлі на період до 2015 року районна рада відмічає, що дана програма спрямована на забезпечення всебічного розвитку внутрішнього товарного ринку як обов’язкової умови сталого економічного зростання, ефективного забезпечення в умовах функціонування товарного ринку, потреб населення, а також усіх галузей економіки та соціальної сфери району, в продукції продовольчого, непродовольчого призначення, побутового обслуговування та рекламної продукції.
Основним завданням Програми є створення умов для формування і забезпечення ефективного функціонування мережі торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг та реклами в Городенківському районі, раціоналізації правової, інформаційної, організаційної, економічної та кадрової бази ринкової економіки, створення на території району сприятливих умов для здійснення купівлі-продажу товарів (послуг), розвитку підприємництва у сфері торгівлі, побутових послуг та реклами, забезпечення зайнятості населення, поступового переходу до сучасних форм проведення торговельної діяльності, вдосконалення відносин між суб’єктами підприємницької діяльності та споживачами.
Реалізація програми дасть змогу створити необхідні передумови для зацікавленості суб’єктів підприємницької діяльності у зростанні виробництва продукції для внутрішнього споживання та забезпечити формування збалансованої моделі регіонального ринку , всебічного розвитку мережі торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг та реклами в Городенківському районі.
Враховуючи вищенаведене, районна рада

вирішила:
1. Затвердити Програму розвитку внутрішньої торгівлі району на період до 2015 року (програма додається).
2. Фінансовому управлінню райдержадміністрації (В.Лавасов) здійснити фінансування заходів вказаної програми згідно коштів, передбачених районним бюджетом.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань соціально-економічного розвитку та земельних відносин (С.Дідич).


Голова районної ради Богдан Кобилянський

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням районної ради
від 14.03.2013р.№ 272-15/2013



ПРОГРАМА
розвитку внутрішньої торгівлі району
на період до 2015 року

ЗМІСТ

ВСТУП

АНАЛІЗ СТАНУ ВНУТРІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ

ВИЗНАЧЕННЯ Проблем функціонування ВНУТРІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ РАЙОНУ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКИХ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА

МЕТА ПРОГРАМИ , ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ  ПРОБЛЕМ, ОБСЯГІВ ТА ДЖЕРЕЛ ФІНАНСУВАННЯ

НАПРЯМКИ ТА ЗАХОДИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Вступ
Районна програма розвитку  внутрішньої торгівлі до 2015 року (далі - Програма) спрямована на забезпечення всебічного розвитку внутрішнього товарного ринку як обов'язкової умови сталого економічного зростання, ефективного забезпечення в умовах функціонування товарного ринку потреб населення а також усіх галузей економіки та соціальної сфери району в продукції продовольчого, непродовольчого призначення, побутового обслуговування та рекламної продукції.
Основним завданням Програми є створення умов для формування і забезпечення ефективного функціонування мережі торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг та реклами в Городенківському районі, раціоналізації правової, інформаційної, організаційної, економічної та кадрової бази ринкової економіки, створення на території району сприятливих умов для здійснення купівлі-продажу товарів (послуг), розвитку підприємництва у сфері торгівлі, побутових послуг та реклами, забезпечення зайнятості населення, поступового переходу до сучасних форм проведення торговельної діяльності, вдосконалення відносин між суб’єктами підприємницької діяльності та споживачами. Особлива увага при цьому приділяється:
- підвищенню платоспроможного попиту суб'єктів ринку;
- активізації підприємницької діяльності;
- збалансованому розвитку підприємств усіх форм власності, визначенню пріоритетів їх розвитку, максимальному насиченню продукцією місцевих товаровиробників підприємств торгівлі та ресторанного господарства;
- пропорційному розвитку торговельної мережі, з урахуванням упровадження найсучасніших технологій та самообслуговування, ліквідації диспропорцій її розвитку, особливо в селах району.
Програма базується на всебічному аналізі досягнутого рівня розвитку району, ключових проблем і причин, що стримують розвиток мережі торгівлі,  ресторанного господарства, сфери послуг та реклами в районі, визначає цілі та завдання на середньострокову перспективу і передбачає створення системи правових, інформаційних, організаційних та економічних умов, необхідних для стимулювання всебічного розвитку внутрішнього виробництва і споживання.
Розвиток мережі об’єктів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг та реклами обумовлює зростання масштабів товарно-грошового обігу, забезпечення соціальної підтримки значної частини населення, розширення сфери діяльності та збільшення торгового обороту суб’єктів підприємницької діяльності.
Реалізація Програми дасть змогу створити необхідні передумови для заінтересованості суб'єктів підприємницької діяльності у зростанні виробництва продукції для внутрішнього споживання та забезпечити формування збалансованої моделі регіонального ринку, всебічного розвитку  мережі торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг та реклами в Городенківському районі.
АНАЛІЗ СТАНУ ВНУТРІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ
Програма розвитку внутрішньої торгівлі, ресторанного господарства в Городенківському районі до 2012 року(затверджена розпорядженням голови районної державної адміністрації від 18.12.2009 року №794) була спрямована на забезпечення всебічного розвитку внутрішнього товарного ринку як обов’язкової умови сталого економічного зростання, ефективного забезпечення в умовах функціонування товарного ринку потреб населення а також усіх галузей економіки та соціальної сфери міста в продукції продовольчого, непродовольчого призначення.
За період дії  програми створено умови для формування і забезпечення ефективного функціонування мережі торгівлі та ресторанного господарства в районі, створено на території району сприятливі умови для здійснення купівлі-продажу товарів, розвитку підприємництва у сфері торгівлі, забезпечення зайнятості населення, поступового переходу до сучасних форм проведення торговельної діяльності, вдосконалення відносин між суб’єктами підприємницької діяльності та споживачами. Створено необхідні передумови для заінтересованості суб’єктів підприємницької діяльності у зростанні виробництва продукції для внутрішнього споживання та забезпечення формування збалансованої моделі регіонального ринку, всебічного розвитку мережі торгівлі, ресторанного господарства в районі.
Торгова мережа району складається з підприємств приватного сектору та закладів торгівлі районного споживчого товариства. В системі Городенківського районного споживчого товариства станом на 01.11.12р рахується 2 діючі організації - правління райспоживтовариства та міськоопторг. Вказані організації за 9 місяців отримали прибутку 45тис.грн. За звітний період поточного року сплачено податків 577 тис.грн. Загальний обсяг роздрібного товарообороту за 10 місяців склав 4064,2тис.грн.,що в порівнянні з відповідним періодом минулого року склало 100,1%. Роздрібну торгівлю здійснювало 5 підприємств, громадське харчування забезпечувалось трьома підприємствами.
Загальна кількість об’єктів роздрібної торгівлі та ресторанного господарства становить  524 одиниці, з них 37- громадського харчування та ресторанного господарства. 230 об’єктів торгівлі знаходиться в сільській місцевості, в т. ч. 19 об’єктів  громадського харчування та ресторанного господарства. В районі діють дві гуртово-роздрібні продуктові бази.  Відбулися позитивні зміни в розвитку матеріально-технічної бази торгівлі : впроваджуються сучасні торговельні технології, створюються роздрібні торговельні підприємства, які за рівнем культури обслуговування покупців відповідають вимогам європейських стандартів. Якісні динамічні зрушення відбулися в торговельній мережі району щодо впровадження самообслуговування. На даний час  в м. Городенка  діє три об’єкти торгівлі, на яких впроваджено вищевказану діяльність.
Стаціонарна торгова мережа охоплює весь округ  за винятком населеного пункту Уніж, в якому проживає  близько ста осіб. Дане село забезпечується виїзною торгівлею.
За дев’ять місяців 2012 року торговельна мережа міста збільшилась на 15  підприємств торгівлі,  2 підприємства ресторанного господарства .
Через роздрібну торгову мережу підприємств, фізичних осіб-підприємців та  мережу ринків району за січень-вересень 2012 року населенню реалізовано товарів на 304,6 млн.грн., що на 12,0% більше обсягу відповідного періоду 2011 року.
Через торгову мережу та мережу ресторанного господарства за 9 місяців 2012 року продано товарів на 50,6 млн.грн., що становить 89,3% до аналогічного періоду 2011 року.
На ринку послуг району у січні-вересні 2012 року працювало 12 підприємств (юридичних осіб), основним видом діяльності яких є надання  послуг. Обсяг реалізованих ними послуг (включаючи  ПДВ) для всіх споживачів  склав 10,6 млн.грн., що у порівнянних  цінах на 4,7% більше, ніж за відповідний період  січень–вересень 2011 року. Обсяг послуг, реалізованих населенню, склав 2,1 млн.грн. У структурі реалізованих послуг переважали послуги з діяльності транспорту, освіти, здійснення операцій з нерухомим майном.
Для забезпечення виконання заходів Програми розвитку внутрішньої торгівлі та з метою недопущення безпідставного підвищення цін на основні продовольчі товари та сільськогосподарську продукцію щотижнево проводиться моніторинг цін.
На території району функціонує ринок ТзОВ «Господар», на якому створюються  відповідні умови для покупців та суб’єктів підприємницької діяльності. 20.01.2009р. поновлено паспорт даного ринку. В 2011 році проведено роботи по благоустрою ринку: ремонт під’їзних доріг до ринку, проведено чистку дерев на території ринку, частково перекрито  приміщення  з продажу продовольчих товарів, виготовлено нові столи для реалізації сільськогосподарської продукції.   На ринку виділено місця для торгівлі продукцією власного виробництва. Для здійснення контролю за якістю продукції тваринного та рослинного походження на ринку діють лабораторії ветеренарно-санітарної експертизи, які атестовані на технічну компетентність. Протягом поточного року проведено відбір та лабораторно досліджено: 1161 проба рослинної продукції, з яких не допущено до реалізації 336 кг  ,тваринної продукції – 515 проб, не допущено до реалізації 226 кг, 1067 експертиз молока та молочної продукції,  не допущено до реалізації 47кг.,яєць 380шт,недопущено до реалізації 60шт, риби - 1053 проби,  меду – 7 проб.
Щотижнево на ринках району проводиться реалізація сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, в яких безпосередньо приймають участь сільськогосподарські товаровиробники району (приватні агроформування, фермерські господарства, особисті селянські господарства). Відведено спеціальні місця для торгівлі зерновими , овочами, фруктами та окремі місця для торгівлі худобою та птицею. За  десять місяців поточного року проведено 548 ярмарків, на яких було продано сільськогосподарської продукції на суму 45 млн.грн. Аналогічні ярмарки проводилися і на обласному рівні, де було реалізовано сільськогосподарської продукції на суму 922 тис.грн. За період 2009-2012рр район взяв участь в 28 виїзних ярмарках.
Городенківською райсанепідемстанцією проведено відповідну роботу на виконання рекомендацій по інспектуванню підприємств торгівлі, громадського харчування щодо дотримання ними норм та правил, які регламентують торгівельну діяльність.(Табл.1)
Табл.1

Noп/п

Найменування міроприємств

Показники

2011 рік

10 місяців

2012 року

1.

Кількість перевірених

підприємств

943

274

2.

Кількість підприємств, де виявлено порушення

144

58

3.

Кількість виявлених порушень всього в т.ч.

131

58

- продаж товарів неналежної якості

42

5

- порушення правил без супровідних документів

26

4

- порушення санітарних норм і правил

67

49

4.

Перевірено якість товарів всього в т.ч.

304

159

- по фіз.хім.показниках

175

81

- по бак.показниках

129

69

Забраковано продукції (кг)

41,27 вітч.виробника

10 вітч.виробника

5.

Притягнуто до адмін. відпо-відальності

133

38

6.

Припинено експлуатацію об єктів

18

20

Накладено штрафів (од.)/грн

133/9713

38/2907

Накладено економічних сан-кцій(од.)/грн

13/630

1/49

Опубліковано матеріалів

3

3

В січні-вересні 2012 року спеціалісти відділу праці спільно з членами постійно діючої групи щодо контролю за додержанням мінімальних гарантій в оплаті праці, легалізації заробітної плати, склад якої затверджено розпорядженням голови районної державної адміністрації від 31.05.2011 року № 232, провели 155 перевірки суб’єктів господарювання у сфері торгівлі, де було виявлено 33 найманих працівники без оформлення трудових відносин. За результатами перевірок 17 працівників було зареєстровано в установленому порядку, що дало змогу легалізувати 18580 грн щомісячної заробітної плати. За матеріалами перевірок порушено 3 кримінальні справи та  17 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
Суб’єкти господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі,  завжди запрошуються до участі у семінар-нарадах, які проводяться у райдержадміністрації .
ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ РАЙОНУ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКИХ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА
Однією з найважливіших складових функціонування внутрішнього товарного ринку є формування ефективної інфраструктури споживчого ринку, призначеної забезпечувати достатній рівень обслуговування населення, відповідно до його потреб.
Основною ланкою споживчого ринку є торгівля, яка відіграє головну роль у насиченні району споживчими товарами, що являє собою координуючий елемент у системі товарних зв'язків між виробниками (постачальниками) і споживачами всіх видів ресурсів.
Роздрібна торгівля в районі розвивається досить успішно, про що свідчить стабільне зростання загального обсягу роздрібного товарообороту.
Проте існують негативні показники функціонування роздрібної торгівлі, зокрема недостатня дієвість механізму врівноваження платоспроможного попиту та пропонування, зменшення присутності вітчизняних товаровиробників практично на всіх ринках товарів. Проблемами розвитку торгівлі залишаються низький рівень обслуговування, часті порушення правил торгівлі. В районі відсутня служба із захисту прав споживачів, відповідно залишаються невирішеними певні проблеми, а саме:
- запобігання надходженню на внутрішній товарний ринок неякісних, фальсифікованих та небезпечних для життя і здоров'я людей товарів;
- порушення санітарного режиму на ринках району та деяких підприємствах громадського харчування;
- недостатній рівень інформованості населення про права споживачів
МЕТА ПРОГРАМИ , ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ  ПРОБЛЕМ, ОБСЯГІВ ТА ДЖЕРЕЛ ФІНАНСУВАННЯ
Метою Програми   є   підвищення  ефективності  функціонування
внутрішнього   ринку,   збільшення   частки   конкурентоспроможної
вітчизняної  продукції  на  ньому,  удосконалення  механізму  його
регулювання в умовах інтеграції до світового ринку.
У районі перехід до активізації розвитку внутрішнього товарного ринку та підвищення ефективності його функціонування, розвитку та вдосконалення  мережі торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг можливий лише за умови максимальної мобілізації внутрішніх ресурсів, збільшення обсягів та підвищення ефективності виробництва, зростання підприємницької активності  а також забезпечення платоспроможності всіх суб'єктів ринку.
Сучасна економіка та мережа торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг району має всі можливості для свого сталого зростання, підвищення конкурентоспроможності та досягнення раціонального співвідношення між виробництвом та споживанням продукції на внутрішньому товарному ринку.
У зв'язку з цим, проблеми розвитку внутрішнього товарного ринку вирішується в двох взаємопов'язаних аспектах:
- з одного боку, повинна формуватися система потреб (споживання) матеріально-технічних ресурсів та товарів широкого вжитку на основі розвитку виробничого потенціалу та соціальної сфери, а також забезпечення платоспроможності всіх суб'єктів ринку (фізичних та юридичних осіб);
- з іншого боку, повинна розвиватися система забезпечення потреб (насамперед власного виробництва) в районі на основі розвитку місцевої промисловості та оптимізації зовнішньоекономічних зв'язків.
Сутність політики щодо розвитку внутрішнього товарного ринку полягає в тому, щоб активізувати використання зазначених факторів, створити механізми їхньої реалізації через конкретні заходи Програми економічного та соціального розвитку району та цієї Програми  і забезпечити умови для випереджального розвитку внутрішнього споживання.
Концептуальна побудова внутрішнього товарного ринку в районі полягає в тому, що він розглядається як товарний ринок, котрий складається з ринку товарів народного споживання, тобто ринку продукції, що призначена для забезпечення населення продовольчими та непродовольчими товарами широкого вжитку, та ринку товарів промислового виробництва, що призначені для задоволення внутрішніх потреб економіки та соціальної сфери.
Удосконалення організації функціонування внутрішнього товарного ринку товарів народного споживання передбачає:
-              підвищення ефективності організації функціонування:
•             оптово–посередницької торгівлі;
•             роздрібної торгівлі, у т.ч. виносної;
•             торгівлі на ринках;
•             фірмової торгівлі;
•             системи товарного забезпечення закладів соціальної сфери;
•            системи товарного забезпечення закладів ресторанного господарства;
- проведення повної інвентаризації чинних об'єктів торгівлі, ресторанного господарства, побутового обслуговування;
- облаштування торговельних місць на ринках на основі сучасних санітарно-екологічних та побутових вимог.
- сприяння розвитку аграрного сектора економіки на основі спільної участі у розвитку сільськогосподарського виробництва районних та іноземних підприємств (партнерів-інвесторів) з метою забезпечення внутрішнього товарного ринку продовольчими товарами власного виробництва;
- підвищення вимог до санітарної та екологічної безпеки продукції.
З метою реалізації визначених напрямів дій передбачається:
- забезпечити дотримання процедур підготовки і прийняття регуляторних актів, публічного обговорення нових регуляторних актів;
- активізувати діяльність бізнес-центру;
- забезпечити участь суб'єктів малого підприємництва у тендерах на виробництво (поставку) продукції, товарів (послуг) для районних потреб;
- проводити навчання всіх категорій населення з основ підприємницької діяльності та сприяти їм у відкритті власної справи;
- щоквартально обговорювати з управлінням Держкомзему в  районі питання проведення земельних аукціонів з цільовим використанням земельних ділянок під розміщення об’єктів торгівлі та надання послуг населенню, з метою підвищення інвестиційної привабливості міста та великих сіл району;
Таким чином, на основі розвитку економіки району і соціальної сфери, активізації розвитку підприємництва, формуватиметься товарний попит на всі види продовольчої та промислової продукції.
Фінансування Програми передбачається здійснювати за рахунок власних коштів підприємств та інших джерел.
НАПРЯМКИ ТА ЗАХОДИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Реалізація Програми внутрішньої торгівлі до 2015 року здійснюватиметься по напрямках:
- задоволення потреби населення, зокрема малозабезпечених верств, у високоякісних товарах та послугах, запобігання необґрунтованому зростанню цін на споживчому ринку, в тому числі на соціально значущі продовольчі товари;
- запровадженням сучасних стандартів торговельного і побутового обслуговування, розвитком конкуренції у сфері оптової та роздрібної торгівлі.
- оптимізацією та структурною перебудовою торговельної мережі;
-  урегулюванням відносин, пов'язаних з організацією та функціонуванням роздрібних ринків, створення умов для продажу сільськогосподарської продукції безпосередньо її виробниками;
- удосконалення системи показників статистичного спостереження за діяльністю підприємств торгівлі;
- поліпшення іміджу робітничих професій у сфері торгівлі та послуг, удосконалення системи підготовки спеціалістів вищими та професійно-технічними навчальними закладами;
- налагодження соціального діалогу між громадськими, профспілковими об'єднаннями, організаціями роботодавців у сфері торгівлі, центральними та місцевими органами виконавчої влади.
Особливу роль у розвитку ринкового господарства району буде відведено реалізації сільськогосподарської продукції
Розвиток роздрібної торгівлі у районі буде спрямований на впровадження прогресивної системи торговельного обслуговування.
Враховуючи низьку забезпеченість сільського населення торговельною площею, прискореними темпами повинна розвиватися роздрібна торговельна мережа в сільській місцевості.
Поряд із мережею роздрібних торговельних підприємств, важливою складовою частиною системи торговельно-сервісного обслуговування району буде ресторанне господарство, яке завжди тісно пов'язане з розширенням готельного і туристично-відпочинкового бізнесу.
Формування ринкового середовища в оптовій ланці району буде забезпечене шляхом підтримки різних типів та форматів оптових підприємств і складів. При цьому, відповідно до технічних можливостей та конструктивних параметрів оптові торговці можуть вільно обирати не тільки основний асортиментний профіль, але й функціональну спеціалізацію - агентську, дилерську, дистриб’юторську. Розміщення оптових підприємств в ринкових умовах повинно здійснюватися їх безпосередніми власниками за погодженням із органами місцевого самоврядування, виходячи із принципів економічної доцільності, концентрації і конкурентності.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
Виконання Програми дасть змогу забезпечити:
- збільшення щороку обороту роздрібної торгівлі на 8-10 відсотків;
- щорічне надходження до бюджетів всіх рівнів коштів від сплати податків ;
- додаткове працевлаштування громадян та збільшення чисельності працівників у сфері торгівлі .

Заходи
з виконання Програми розвитку внутрішньої торгівлі
району на період до 2015 року

Зміст заходу

виконавці

Термін виконання

1

Проводити обстеження ринків з продажу продовольчих та непродовольчих товарів

управління економіки райдержадміністрації;

виконком Городенківської міської ради

2013-2014рр

2

Вжити заходів щодо підтримки місцевих виробників соціально значущих продовольчих товарів

управління агропромислового розвитку РДА,

управління економіки райдержадміністрації,

виконком Городенківської міської ради

2013-2014рр.

3

Організувати та проводити ярмарки сільськогосподарської продукції із залученням товаровиробників

управління агропромислового розвитку РДА,

управління економіки райдержадміністрації

органи місцевого самоврядування

2013-2014рр

4

Сприяти відкриттю стаціонарних закладів торгівлі у віддалених та малочисельних населених пунктах

управління економіки райдержадміністрації,

органи місцевого самоврядування

2013-2014рр

5

Вживати заходів щодо організації роботи магазинів з обслуговування соціально незахищених верств населення з продажу овочевої продукції,  продуктів дитячого харчування

управління економіки райдержадміністрації,

органи місцевого самоврядування

2013-2014рр

6

Активізувати роботу підприємств споживчої кооперації району з питань організації закупівель у населення лишків сільськогосподарської продукції через кутки продовольчих магазинів

управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, райспоживспілка.

2013-2014рр

7

Посилити державний нагляд за якістю товарів і послуг та дотримання правил торгівлі і побутового обслуговування шляхом здійснення контролю щодо забезпечення захисту прав споживачів в торгівельній мережі, на ринку району та у сфері побутового обслуговування.

управління економіки райдержадміністрації,

спільно з державною податковою інспекцією та управлінням у справах захисту прав споживачів в області , органи місцевого самоврядування

2013-2014рр

8

Проводити постійний моніторинг рівня цін на основні групи продовольчих товарів

управління економіки райдержадміністрації,

виконком Городенківської міської ради

2013-2014рр

9

Сприяти створенню в районі підприємств  фірмової торгівлі основних виробників продовольчих товарів.

управління економіки райдержадміністрації,

органи місцевого самоврядування

2013-2014рр

10

Вживати заходів щодо стабілізації цін на хліб масового вжитку.

управління агропромислового розвитку РДА,

управління економіки райдержадміністрації

органи місцевого самоврядування

2013-2014рр

11

Сприяти у виділенні земельних ділянок для розміщення підприємств роздрібної торгової мережі та ресторанного господарства

органи місцевого самоврядування,

управління Держкомзему в Городенківському районі, відділ містобудування і архітектури РДА, управління економіки РДА

2013-2014рр


Координація роботи з реалізації та моніторингу Програми проводиться управлінням економіки райдержадміністрації.
Виконання Програми забезпечується реалізацією системи заходів, що мають адресний характер і спрямовані на вирішення конкретних питань розвитку мережі торгівлі,  ресторанного господарства,  ринків та оптової торгівлі в період 2013-2014рр.
Дата оприлюднення - 18.03.2013 р.
Дизайн: Роман Туз